AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ HAYAT BOYU ÖĞRENME BİRİMİNİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ HAYAT BOYU ÖĞRENME BİRİMİNİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toplantı salonunda, Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen Başkanlığında  gerçekleşen toplantıya Amasya ilçelerinin Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ve Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu Şube Müdürümüz Hayriye Tüfekci katıldı.

   Toplantıda Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen; Köy Yaşam Merkezleri, Aile Okulu, Türk Müziği Enstrüman Eğitimi projelerine değindi. Amasya ilçelerinin Halk Eğitim Merkezleri Müdürlerinden bu konularda  bilgi alarak, bu üç gündem maddesi hakkında  ilerleme kat edilmesi adına elimizden gelenin en iyisinin yapılması gerektiğini söyledi.

    Mehmet Türkmen; Aile eğitimleri ile ilgili ''Daha fazla insana dokunmalıyız. Aileler bu eğitimlerle kendilerini daha iyi hissetmeliler, okulla evi, aile ile okulu yaklaştırmaya çalışmalıyız. Sistemi zorlayacağız, hızlı veri elde edeceğiz, bunun için de direkt indirekt çalışacağız. ''dedi.

    Amasyamızın Halk Eğitim Merkezleri açısından usta öğreticilerle ilgili kapasitenin çok olduğunun düşüncesindeyim diyen Mehmet Türkmen, yeni alanlar açıp daha iyi, daha üretken olmaları temennisi ile toplantıyı sonlandırdı.

 

01-11-202201-11-202201-11-2022

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.