AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

81 İLDE "YAYALARA ÖNCELİK DURUŞU, HAYATA SAYGI DURUŞU"

81 İLDE

Bakanlığımızca trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla 29 Eylül Perşembe günü, ülke genelinde eş zamanlı "Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" sloganıyla kampanya Amasya 75 Yıl İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Bayezıt İlkokulu yaya geçidinde gerçekleştirildi.

Yayalara Öncelik Duruşu,Hayata Saygı Duruşu kampanyasıyla tarafik kazası kaynaklı can kayıplarını yüzde 50 azaltmak hedefleniyor.Yaya Geçitleri kırmızıya boyanmaya bugün itibariyle  başlandı

Ana güzergâhlar üzerindeki ışıksız yaya geçitlerinde bulunan yaya çizgilerinden bir tanesinin kampanya etkinliği çerçevesinde sembolik olarak kırmızıya boyanması sağlandı. İlk boyama hamlesi Sayın Valimiz Mustafa Masatlı tarafından gerçekleştirildi.

Hafta boyunca kamuoyu bilgilendirilecek.

Etkinlikler çerçevesinde hafta boyunca sosyal medya platformları başta olmak üzere vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları alanlarda ve kurumsal iletişim sayfalarında basın/yayın organlarında, billboardlarda, kamu kurum ve kuruluşlarında, kampanya içerikleri kullanılarak kamuoyunun bilgilendirilmesi sağlanacak.

 

29-09-2022

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.