AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MANGALA DÜNYA ŞAMPİYONU ÖĞRENCİMİZİ VE MANGALA DÜNYA 2'NCİSİ ÖĞRETMENİMİZİ KUTLUYORUZ

Tebrikler! Sadık Arslan. Tebrikler! Zeynep Kabalak.
MANGALA DÜNYA  ŞAMPİYONU ÖĞRENCİMİZİ VE  MANGALA DÜNYA 2'NCİSİ ÖĞRETMENİMİZİ KUTLUYORUZ

     Türkiye 1. si olarak Türkiye'yi temsilen 16-19 Eylül tarihleri arasında Romanya'da yapılan Dünya Mangala Şampiyonası'na katılan  Amasya Merzifon Fatih İlkokulu öğrencimiz ve Amasya Merzifon Akıl ve Zekâ Oyunları Kulübü Sporcumuz Zeynep Kabalak, 27 ülkenin katıldığı ülkeler arası turnuvada Kazakistanlı, Romanyalı, Moldovalı, Kırgızistanlı ve  Macaristanlı rakiplerini büyük fakla yenerek Kızlar Kategorisi'nde Dünya Mangala Şampiyonu oldu.

     Erkekler Kategorisi'nde ise Amasya Merzifon Fatih İlkokulu Sınıf Öğretmenimiz ve Merzifon Akıl ve Zekâ Oyunları Kulübü Antrenörü Sadık Arslan, 1. olan rakibini yenmesine rağmen tek yenilgisini öğrencisi Zeynep Kabalak'tan alarak averajla Dünya Mangala 2. oldu.

    Dünya Şampiyonu Öğrencimiz Zeynep'i, kıymetli ailesini ve öğretmenlerini;büyük başarısında baş aktör olan Antrenör Sınıf Öğretmenimiz Sadık Arslan'ı ve Amasya'mızı tebrik ediyoruz.

 


 

18-09-202218-09-202221-09-2022

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.