AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ÇEVREYE DUYARLIYIM DEĞERLERİME SAHİP ÇIKIYORUM"PROJESİ TANITILDIMillî Eğitim Bakanlığınca "Çevreye Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum"projesi işbirliği protokolü yapılmıştı.

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda proje  tanıtım toplantısı yapıldı .Yapılan Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen,Amasya Müftü Yardımcısı Yılmaz Özbakır,Şube Müdürü Alpaslan Kanar,Şube Müdürü Hayriye Tüfekci,Okul Müdürleri,Gençlik Merkezi Liderleri, Rehber Öğretmenler katıldı.

Şube Müdürü Alpaslan Kanar tarafından yapılan açılış konuşmasından sonra söz alan İl Koordinatörü Öğretmenimiz Salih Uysal proje tanıtımını sunum şeklinde gerçekleştirdi.Proje sorumluluklarını ve işbirliği alanlarından bahsederek bu projenin yürütücüleriyle birlikte  kısa sürede büyüyeceğini ifade etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz konuşmalarında: "Biz hem madden hem manen çevremize olumlu katkıda bulunabileceğimiz turistik ve tarihi özellikte bir şehirde yaşıyoruz.Bu projenin çok olumlu sonuçları olacağına inanıyorum.Biz İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız." dedi.

Projenin Uygulama Amacı

Projenin uygulanmaya başlamasıyla birlikte öğrenciler millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizi benimsemiş olarak yetişeceklerdir. Manevi değerleri koruyan, geliştiren; bu hassasiyetlerle kendi yaşantılarını inşa eden fertler olmalarına, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime
sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, aklıselim, kalbiselim ve zevkiselim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetişmeleri sağlanacaktır.

 

15-09-202215-09-202215-09-202215-09-202215-09-202215-09-202215-09-2022

 

 

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.