AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet TÜRKMEN'in Kurban Bayramı Mesajıdır

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet TÜRKMEN'in Kurban Bayramı Mesajıdır

           Milletçe birlik ve beraberlik içinde idrak ettiğimiz bayramlarımız, toplumsal dayanışmamızı derinleştirerek kardeşlik şuuruyla daha çok kaynaşmamıza ve kenetlenmemize vesile olan müstesna günlerdir.

           Milli birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın pekişmesine;  örf, âdet ve geleneklerimizin nesilden nesile yayılmasına ve yaşatılmasına vesile olan bayramlarımızda:Keyifli anıları sayesinde maziden atiye köprü olan büyüklerimizi ziyaret ederek, bayramların bitmesini hiç istemeyen çocuklarımızı sevindirerek gönül bağlarımızı perçinlemeli, millî ve manevi duyarlılıklarımızın yön verdiği bayram günlerini önemine uygun şekilde yaşamalı ve yaşatmalıyız.

Unutmayalım ki, böylesine anlamlı günlerde özel hassasiyetler kazanan kalplerimizdeki sevinç ve huzur bizi bahtiyarlığa ulaştırmaktadır. Bu bahtiyarlık da ülkemizde, şehrimizde, eğitim ailemizde ve tüm İslam âleminde dalga dalga yayılmaktadır.

          Mübarek Kurban Bayramı'na kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşarken bayramların kardeşlik hukukunun pekiştirilmesine, yardımlaşma ve dayanışmanın en samimi duygularla yaşanmasına, millî ve manevi değerlerimizin ailemiz, komşularımız ve bütün dostlarımızla paylaşılmasına vesileolduğu inancıyla Kurban Bayramı'nızı kutluyor; Kurban Bayramı'nın İslam âlemine, gönül coğrafyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve mutluluk getirmesini diliyorum.

          Ülkemizin, Amasya'mızın, öğretmenlerimizin, personelimizin, velilerimizin, sevgili öğrencilerimizin sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesi temennisiyle selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

                                                                                                                          

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.