AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YHKB Zeynep Hatun Anaokulu Öğretmen ve Öğrencileri "Atma!Dönüştür, Oyna" E-Twinning Projesi Tanıtım Ziyaretinde Bulundu.

YHKB Zeynep Hatun Anaokulu Öğretmen ve Öğrencileri

      Ziyarette  YHKB Zeynep Hatun Anaokulu Öğretmeni Müjgan ALKAN'ın 6 öğrencisiyle ortak kuruculuk yaptığı; anasınıfı öğretmeni Çağla TOKTAY'ın 5 ,Tokat-Erbaa Mevlana Ortaokulunun 12 Göynücek Atatürk İlkokullarının 17 öğrenci ile proje ortağı olduğu  "Atma!Dönüştür, Oyna" adlı proje tanıtıldı.

      Anasınıfı öğrencilerinin tüketim çılgınlığından uzak tutulması, geri dönüşüme farkındalık oluşturulması ve çocukların  bilinçli bireyler olarak yetiştirilmesi gibi hedeflerle  başlatılan proje hakkında bilgi verildi.

        İl Müdürümüz, proje hakkında bilgi aldıktan sonra böyle bir projenin okul öncesi yaş grubunda  uygulanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN, Bakanlığımızın sıfır atık ve geri dönüşüm malzeme kullanımı konularında öğrencilerimize eğitimler verilmesi, geri dönüşüm fikrinin öğrencilerimize kazandırılması  ve öğrencilerimizin bilinçlendirilmesi konularında kapsamlı çalışmalar yaptığını  özellikle okul öncesi öğretmenlerimize bu önemli konuda çok fazla görev düştüğünü belirtti.İl Müdürümüz ziyaret sonunda minik öğrencilerimize hediyeler verdikten sonra onları yolcu etti.  

 

14-03-2022

 

 

 

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.