AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphaneler Sensiz ve Sessiz Kalmasın Projesini Başlattık.

Kütüphaneler Sensiz ve Sessiz Kalmasın Projesini Başlattık.

         Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Amasya ili genelindeki tüm kademe öğrencilerinin okuma alışkanlıklarını geliştirmek amacıyla Kütüphaneler Sensiz ve Sessiz Kalmasın Projesi'ni başlatmış bulunuyoruz.

       Bu proje ile okul kütüphanelerinin aktif şekilde kullanılması, okul kütüphanelerinin geliştirilmesi, öğrencilerin kitap okuma faaliyetleri içinde yer alarak kitap okumanın önemi hakkında farkındalık düzeylerinin artırılması, il geneli planlanan aktivitelerle eğitim kurumlarımızın eş zamanlı etkinlikler geliştirmesine katkı sağlanması gibi hedeflere ulaşılması beklenmektedir.

          Projemiz kapsamında İl Müdürlüğümüz ve İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri kütüphanelerde etkinlikler düzenleyecek ayrıca okullarımız da kendi bünyelerinde planlamalar yaparak kütüphanelerinde söyleşi, müzik, yaratıcı drama, sergi vb. faaliyetleri yürüteceklerdir.

        Projemizin ilk faaliyeti olarak da 12 Haziran Anadolu Lisesi Kütüphanesinde Vali Yardımcımız Sayın Bekir Sıtkı DAĞ ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN' un katılımlarıyla bir söyleşi gerçekleştirdik. 02.03.2022 tarihinde 12 Haziran Anadolu Lisesi kütüphanesinde Vali Yardımcımız Sayın Bekir Sıtkı DAĞ öğrencilerle samimi bir söyleşi yaptı. Renkli anların, samimi sohbetlerin yaşandığı etkinlik, öğrencilerin Kütüphaneler Sensiz ve Sessiz Kalmasın Projesi'ne yoğun ilgisiyle son buldu.

 

 

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.