AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz merkezinde taşımalı eğitim kapsamında okul servis araçları, şoförleri ve rehber personelleri İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından denetleniyor.

İlimiz merkezinde taşımalı eğitim kapsamında okul servis araçları, şoförleri ve rehber personelleri İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından denetleniyor.

İlimiz merkezinde taşımalı eğitim kapsamında okullarına servislerle gelen öğrencilerin güvenli ve kurallara uygun şekilde ulaşımlarını sağlamak amacıyla okul servis araçları, şoförleri ve rehber personelleri İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından denetleniyor.

Servis araçlarının belirlenen güzergâhları üzerinde gerçekleştirilen denetim uygulamalarında 30.11.2021 tarihine kadar ilimiz merkezinde hizmet veren 269 aracın kontrolü, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur BAŞGÜL başkanlığında kolluk kuvveleri ve görevli personelden oluşan komisyon tarafından gerçekleştirildi. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servisleri Araçlarının Yönetmeliği ile Covid- 19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi çerçevesinde yapılan denetlemelerde eksiklikleri olduğu tespit edilen araçlara gerekli uyarılar yapılarak cezai işlemler uygulandı.               

Yapılan denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN; ''Öğrencilerimizin güvenle okullarına ulaşımlarının sağlanması için gerekli rehberlik ve denetimler görevli personelimiz, kolluk kuvvetlerimizin eş güdümlü çalışmalarıyla devam ediyor. 2021- 2022 eğitim öğretim yılı boyunca farklı güzergâhlarda denetimler gerçekleştiriyoruz. Bu denetlemeler sonucu eksiklikleri tespit ederek gerektiğinde uyarıyoruz veya cezai işlem uyguluyoruz.'' dedi. Denetimde görev alan kolluk kuvvetlerine ve Müdürlüğümüz personeline teşekkür eden İl Müdürü COŞKUN, öğrencilerimizin trafikte güvenli ve sağlıklı ulaşımlarının kesintisiz sağlanmasına yönelik gerçekleştirilen denetimlerin belirli periyotlarla devam edeceğini söyledi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.