AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AŞIYA KOŞALIM, OKULLARIMIZI AÇALIM!

AŞIYA KOŞALIM, OKULLARIMIZI AÇALIM!

COVID-19 salgını, ciddi bir halk sağlığı acili olarak ortaya çıkmış ve yanıt verilmesi gereken bir sürecin başlatılmasına neden olmuştur. 11 Mart 2020 tarihi itibarıyla da Dünya Sağlık Örgütü bu olayı Uluslararası Sağlık Tüzüğü'ne istinaden halk sağlığı acili olarak ilan etmiştir. Bu süreç, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Sağlık Bakanlığı tarafından yakından takip edilmektedir.

COVID-19 salgınına yanıt vermek amacıyla Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilmesi planlanan müdahalelerden biri de kitlesel COVID-19 aşılamasıdır.

Hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri ile hastalığın toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkisi değerlendirilerek COVID-19 aşısı uygulanacak gruplar belirlenmiş olup bu gruplara sırasıyla uygulanmaktadır. 10.07.2021 tarihinden itibaren de 16 yaş ve üstü vatandaşlarımız aşı hakkına sahip olmuştur.

Salgınla mücadelede en önemli korumanın aşı ile olacağının bilincinde olmalıyız. Okullarımızı sağlıkla açmak için herkesin üstüne düşeni yaparak zamanında aşısını yaptırmaya davet ediyoruz.

12-07-2021

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.