AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÖMER COŞKUN'UN 2020-2021 YILSONU MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÖMER COŞKUN'UN 2020-2021 YILSONU MESAJI

Saygıdeğer Öğretmenler, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler, 2020-2021 Eğitim ? Öğretim yılını 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla hedeflerimize bir adım daha yaklaşarak tamamladık. Tüm dünyayı etkileyen salgın eğitim öğretim faaliyetlerimizi aksatmasına rağmen bakanlığımızın başarılı uygulamaları,  başta kıymetli meslektaşlarım olmak üzere eğitim camiamızın bütün fertlerinin özverili çalışmaları sayesinde başarılı bir eğitim öğretim dönemi yaşadık. Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 350 eğitim kurumunda 5.080 öğretmenimiz ve 61.687 öğrencimizle ülkemizin geleceğine yönelik verdiğimiz emeklerle taçlandırdığımız bir ders yılını tamamlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Değerli Meslektaşım, 

İyiye, güzele ve hakikate dair ne varsa ülkemiz ve çocuklarımız için birlikte başaracağımıza olan inancım tamdır. Sizler üstün gayret ve özverili çalışmalarınızla ülkemiz ve geleceğimiz için önemli olduğunuzun bilinciyle başarılı bir yılı daha geride bıraktınız. Ahlaki değerlerle donanmış yeteneği ve isteği doğrultusunda iyi eğitim almış, becerili insan yetiştirmek birinci hedefimiz olmuş ve sizler bu kadim sorumluluğu yerine getirmek için var gücünüzle çalıştınız. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için yaptıklarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Sevgili veliler,

Her anne baba hiçbir zahmetten kaçınmayarak gücü çerçevesinde yetiştirmeye çalıştığı çocuğunun başarılı olmasını ister. Önemli olan bu başarıyı sadece karnedeki notlara bağlamamaktır. Elbette dozu ayarlandıktan sonra başarı ödüllendirilebilir; fakat başarısızlığın karşılığı hiçbir zaman ceza olmamalıdır. Şunu unutmamak gerekir; karne eğitimde bir araçtır, amaç değil. Her ne kadar karnenin üzerinde çocuğun ismi yazıyorsa da karne hepimizin karnesidir.

Değerli öğrencilerimiz,

Sizlere olan özlemimizi yeni eğitim ve öğretim dönemine saklıyoruz. Karnenizde ki notları bir yıl boyunca yaptığınız çalışmaların değerlendirmesi olarak görünüz. Ülkemizin geleceği adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Sizleri özgüveni yüksek, çok okuyan, düşünen, inceleyen, sorgulayan,  teknolojiyi bilinçli kullanan, millî, manevi ve ahlâkî değerleri özümsemiş bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor, gururlandırıyor. Tatil döneminde kendinizi geliştirmenize ve sosyalleşmenize katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmanız, bol bol kitap okumanız, kişisel gelişiminiz açısından büyük önem taşımaktadır. Sizleri seviyor şimdiden iyi tatiller diliyorum.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.