AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOKAP TANITIM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DOKAP TANITIM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın tanıtım toplantısı İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlendi. Sayın Valimiz Mustafa MASATLI Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI, DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN, protokol üyeleri ve siyasi partilerin yöneticilerinin yer aldığı toplantıda, 2021 yılında DOKAP'tan destek alan projelerin iş birliği protokolleri imzalandı.

 

Sayın Valimiz Mustafa MASATLI yaptığı konuşmada 13 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon illerini kapsayan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına, Amasya ve Çorum'un da dâhil edilmesiyle il sayısı 11'e ulaştığını, 2012 yılından bu yana bölge halkının refahı ve mutluluğu için çalışarak yerelden merkeze çok yönlü, katılımcı, kapsayıcı bölgesel kalkınma perspektifiyle hareket eden DOKAP, Karadeniz Bölgesi'nde kalkınmada öncü aktör olabilecek sektörleri desteklediğini belirtti. Sayın Valimiz İlimizin de lokomotif sektörlerinden olan turizm ve sanayi başta olmak üzere, üretim sektörü, ekonomik kalkınma, altyapı ve kentsel gelişme, sosyal gelişme ile yerel düzeyde kurumsal kapasitenin gelişimi başlıklı 5 ana eksen üzerinde çok sayıda proje hayata geçirildiğini belirtti.

Sözlerine devam eden Vali MASATLI," İlimizde toplam proje tutarı 15.159.808 TL olan 8 proje DOKAP tarafından desteklenmiştir. Amasya'mızı DOKAP bünyesine dâhil ederek bu imkânlardan faydalanmamızı sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendi olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa VARANK'a, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış YENİÇERİ'ye, Milletvekillerimize ve bu projelerin hazırlanmasında emeği geçen İl Müdürlerimiz ile Valilik AB Proje Ofisine teşekkür ediyor, hayata geçirilecek projelerin Amasya'mıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum." diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmaların ardından Valimiz Mustafa MASATLI, DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN ve proje sahibi kurumların yöneticileri tarafından iş birliği protokolleri imzalandı. İmza töreninde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Eğitim, Kültür ve Sanat Faaliyetlerinin Desteklenmesi alanında toplam proje tutarı 240.000 TL olan 1 projesi için de protokol imzalanırken programda son olarak DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN tarafından DOKAP'ın tanıtımını içeren bir sunum yapıldı.

03-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-2021

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.