AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkması ile yakılan bu ateş, vatanına, bayrağına, milli ve manevi değerlerine uzanan tehditlere canı pahasına karşı koyan aziz milletimizin, birlik ve beraberlik içinde gösterdiği bir var oluş mücadelesine dönüşerek tarihimizin altın sayfalarında yer alan destansı bir zaferle sonuçlanmış ve bu eşsiz mücadele sonunda Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. Bugün, Türk Milleti'nin yeniden doğuşunun ilk adımı olan 19 Mayıs 1919'un 102. yılına ulaşmasının haklı onuru ve gururunu taşımaktayız.

Hiç şüphesiz ki tarih boyunca ayakta kalmayı başaran milletler, geçmişini bilerek özüne sahip çıkmış, gelenek ve kültürünü nesilden nesle aktarmışlardır. Milletlerin geleceği gençliğe ve gençliğin geleceği eğitimine bağlıdır. Gençlerin eğitimine ve öğrenimine çağın gelişen şartlarını da göz önünde bulundurarak önem veren milletler, daima yükselmişler ve dünyada söz sahibi olmuşlardır. Bir milletin büyüklüğü ve gücü, nüfusunun çokluğu ile değil, basiretli, erdemli, bilgili, onurlu, kendine güvenen, imanlı ve azimli gençlerin sayısı ile doğru orantılıdır. Türk gençliği de Türk Milletinin geleceği, umudu olarak, gelecekte ülke yönetiminde söz ve hak sahibi olacak ve her alanda gösterdikleri başarılarla Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşı´nda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gençlerimizle beraber, sporcularımızın ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.