AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HER ZAMAN HER YERDE HERKES İÇİN EĞİTİM

HER ZAMAN HER YERDE HERKES İÇİN EĞİTİM

Bakanlığımızın başlatmış olduğu köy muhtarlarına mektup çalışmasıyla birlikte; Hayat boyu öğrenme faaliyetleriyle, okullarımız dışında evde, işte, hayatın her alanında, farklı öğrenim ve yaş seviyelerindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini arttırmak ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliklerini geliştirerek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak, öğrenen bireyden, öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye'ye doğru bir dönüşümü hedeflemekteyiz.

İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilmesi planlanan kurslarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ''Bilginin daha geniş kitleler tarafından paylaşılması eğitimde fırsat eşitliğine ve sosyal adalete katkı sağlayacak; hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin geniş kitlelere ulaştırılmasıyla toplumda hayat boyu öğrenme kültürü ve farkındalığının oluşturulmasını amaçlamaktayız. Kırsal kesimde ikamet eden vatandaşlarımıza yönelik bahçecilik, hayvan yetiştiriciliği, hayvan sağlığı, gıda ve tarım teknolojileri, sığır yetiştiriciliği, koyun yetiştiriciliği, kümes hayvanı yetiştiriciliği, arıcılık, meyvecilik, sebze yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, ağaç ve bağ budamacılığı, tarım makinaları bakımı ve peynir üretimi gibi 380'e yakın kurs programımızın tanıtımına yönelik hazırlanan afişler ile her zaman, her yerde, herkes için eğitim diyor ve sizleri kurslarımıza davet ediyoruz", dedi.

18-03-202118-03-202118-03-202118-03-2021

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.