AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HADİ SENDE SIFIR ATIK HAREKETİNE KATIL

HADİ SENDE SIFIR ATIK HAREKETİNE KATIL

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde, atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesilleri temiz ve gelişmiş bir ülke ile yaşanılabilir bir dünya bırakmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde Sıfır Atık Projesi ülke genelinde uygulanmaktadır.

Bu kapsamda, Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren personellerimize gruplar halinde sıfır atık projesi ile ilgili, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ali BAHÇİVAN'ın katılımlarıyla farkındalık eğitimleri İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda verildi.

 

Eğitimde konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN, "İsrafın önlenmesi, doğal kaynaklarımızın daha verimli kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrılarak geri dönüşüme kazandırılması noktasında mevcut sistemi daha düzenli, sistemli ve uygulanabilir bir temele oturtmak amacıyla sıfır atık prensibiyle yola çıkılmıştır. İlimizde de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde bu proje yürütülmekte olup, her okulumuza sıfır atık kutuları gönderilmiştir. Öğrencilerimiz ve velilerimiz bu proje ile ilgili bilgilendirilmiş olup, sadece okuldaki malzemeler değil, evlerindeki geri dönüştürülebilir malzemeleri de ayırıp bu kutulara atarak Sıfır Atık Projesi kampanyasına destek vermektedirler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

18-02-202118-02-202118-02-202118-02-2021

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.