AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE AMASYA ÜNİVERSİTESİ ARASINDA EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE AMASYA ÜNİVERSİTESİ ARASINDA EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ  İMZALANDI

Amasya Üniversitesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı. Yapılan bu protokol ile taraflar;

*Eğitim ve Öğretim

*Öğrencilerin Gelişim ve Desteklenmesi

*Fiziki Mekânların Ortak Kullanımı

*Veli Destek Çalışmaları olmak üzere dört alanda ve ihtiyaca göre belirlenecek olan diğer alanlarda işbirliği içerisine girerler.

Protokolün genel amacı, Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda, Amasya ili içerisinde yer alan Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında, belirlenmiş alanlar başta olmak üzere, taraflarca uygun görülen alanlarda planlı çalışmalar yürüterek, özellikle öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek tüm eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak, eğitim programlarını geliştirmek, öğretmen yeterliliklerini uygulamalı eğitim faaliyetleri ile artırmak, ailelerin ve öğrencilerin sosyal, kültürel, mesleki gelişimlerine destek olarak Amasya Üniversitesi ve Müdürlüğümüz arasındaki işbirliği ve koordinasyonu sağlamaktır.

Amasya Üniversitesi Rektörlük makamında düzenlenen imza töreninde, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ELMACI ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN, imzalanan bu protokolün ilimize hayırlı olması temennisinde bulundular.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.