AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4007 "AMASYA BİLİM ŞENLİĞİ" PROJE ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı çağrısına bu yıl Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde "Amasya Bilim Şenliği" projesi ile katılım sağlanması planlanıyor.
TÜBİTAK 4007

Bilim kültürü ve iletişiminin toplumda yaygınlaştırılması, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılması ve bilim-teknoloji toplum arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla aktarılmasının amaçlandığı TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı çağrısına bu yıl Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde "Amasya Bilim Şenliği" projesi ile katılım sağlanması planlanıyor.

Toplumun her kesimini kapsayacak, il düzeyinde geniş bir katılımla gerçekleştirilmesi planlanan proje için ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarla iş birliği protokolleri imzalanmıştır. Başta Valiliğimiz olmak üzere Amasya Belediyesi, Amasya Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl emniyet Müdürlüğü, Amasya Sanayi ve Ticaret Odası ile Türk Telekom Amasya İl Müdürlüğü ile iş birliği protokolleri imzalanmıştır. Proje ve yapılan iş birliği anlaşmalarına dair açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdür Ömer COŞKUN, "Proje duyurusunda belirtilen çağrı alanlarında katılımcılarda farkındalık oluşturan, katılımcılara bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik olumlu bakış açısı kazandıran ve bilimsel düşünme becerileri sağlayan etkileşimli uygulamalar içeren faaliyetler planladık. TÜBİTAK tarafından düzenlenen bu saygın faaliyette ilimizi temsil ederken bizi yalnız bırakmayan tüm kurum ve kuruluşlara, başta Sayın Valimiz Mustafa MASATLI olmak üzere yöneticileri nezdinde teşekkürlerimizi sunuyor Amasya'mızda ilk kez düzenlenmesi planlanan bu projeye desteklerini esirgemedikleri için şükranlarımı sunuyorum dedi.

30-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.