AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AMASYA EVDE KODLA" Projesi Kapsamında Öğrencilerimiz Kodlama Öğreniyor

MisKod projesi kapsamında ilimizde başlatılan Robotik ve Kodlama alanında hazırlanan "Amasya Evde Kodla"  projesiyle öğrencilerimizin evlerinde kodlama yapabilmeleri için verilen robotlarla yaptıkları çalışmalar meyvesini vermeye başladı
AMASYA EVDE KODLA

Pandemi nedeniyle ilimiz genelinde yürütülen robotik kodlama eğitimlerinin aksamaması için hazırlanan proje kapsamında kodlama laboratuvarları için kullanılan robotlar öğrencilerimize çalışmalarını evlerinde devam etmeleri için belirli bir süre emanet ediliyor. Öğrenciler evlerinde takip ettikleri kodlama eğitimini ve uygulamaları kendilerine emanet edilen robotlar ile pekiştirme fırsatına erişiyor. Öğrencilerimizin yaptıkları çalışmalar İl Müdürlüğümüzün youtube hesabında paylaşılıyor.

Proje faaliyletleri hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN "Amasya Evde Kodla Projesi kapsamında dönüşümlü olarak 3 okuldan 108 öğrenciye emanet edilen robotlarla kodlama eğitimleri aksamadan devam ettiriliyor. Projemizin öğrencilerimizin kodlama becerilerini geliştirmelerine imkân vermesinin yanında onlara emanet edilen robotlarımızın sorumluluğunu da alarak kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin çalışmalarının meyvesi olan kodlama faaliyletleri ise Müdürlüğümüzün youtube hesabından paylaşıyoruz. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencilerimizin bazı çalışmaları:

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.