AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liselerinin Uygulama Sınıflarında Öğrencilerimiz Ders Başı Yaptı

Meslek Liselerinin Uygulama Sınıflarında Öğrencilerimiz Ders Başı Yaptı

Meslek Liselerimizde uygulama sınıfları için ders zili çaldı. Meslekî ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Meslekî Eğitim Merkezleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liselerinin "meslek.eba.gov.tr" adresinde yayımlanan alan ve dal derslerine ait uygulama kazanımları, tüm sınıf seviyelerinde öğrencilere yüz yüze eğitimle aktarılacak.

Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitim faaliyetlerine kademeli olarak başlanırken, 5 Ekim 2020 itibari ile Meslekî ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Meslekî Eğitim Merkezleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liselerinin uygulama sınıflarında yüz yüze eğitime başlandı.

Yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerin okullarını çok özledikleri gözlemlenirken; ders içi ve dışı saatlerde öğrencilere yönelik olarak maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları hususunda gerekli rehberlik ve yönlendirme faaliyetleri görevli personeller tarafından "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" baz alınarak düzenli olarak yapılmaktadır.

Dersler 30, Teneffüsler 10 Dakika

Yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerimiz, gruplara ayrılarak her ders saati 30, teneffüsler 10 ve öğlen arası 45 dakika olacak şekilde, alan ve dal derslerinin uygulama kazanımlarını yüz yüze; bilişsel veya teorik kazanımları ise uzaktan eğitim yoluyla alacaklar. Yüz yüze ve uzaktan eğitim ile verilen alan ve dal dersleri süre, kazanım ve içerik açısından bir bütün olarak değerlendirilecek.

Haftalık ders çizelgelerine göre, yüz yüze ve uzaktan eğitime ayrılacak ders süreleri, alan zümre öğretmenleri tarafından belirlenecek.

 

08-10-202008-10-202008-10-202008-10-202008-10-202008-10-2020

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.