AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 Yılı Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) ve Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projeleri (KA102) Açıklandı

2020 Yılı Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) ve Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projeleri (KA102) Açıklandı

2020 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) Faaliyeti kapsamında Ulusal Ajansa sunulan proje başvurularının değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Ulusal Ajansa sunulan 5122 projeden uygunluk kriterlerini taşıyanlar, içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri bağımsız dış uzmanlar tarafından değerlendirilmiştir. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde ülke genelinde 212 proje hibe desteği almaya hak kazanmış, 184 proje ise yedek olarak belirlenmiştir.

İlimiz Atatürk İlkokulu "İşimiz Eğitim Gücümüz Oyun" isimli proje ile 2020 Yılı Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği alanında hibe desteği almaya hak kazanırken, Gümüşhacıköy Şehit Sercan Koç Çok Programlı Anadolu Lisesi "Moodle ile İçerik Geliştirme", Fatih İlkokulu "Daha İyi Bir Gelecek İçin Yaygın STEM Eğitimi", Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi "Geleceğime Işık Tut" projeleri ise yedek listede yer aldı.

Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projeleri Alanında 4 Projemiz Listede

Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri (KA102) alanında Amasya İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi "Fark Yaratan Sağlıklı Dokunuşlar", Taşova Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi " Avrupa Staj Bölgede İstihdam", Gümüşhacıköy Şehit Sercan Koç Çok Programlı Anadolu Lisesi " Elektrik/Elektronik ve Metal İşleme Alanlarında Yeni Pratikler" ve Suluova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Başarıya Açılan Kapı: Montessori" isimli projeler Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projeleri Alanında (KA102) hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Amasya merkez ve ilçelerimizdeki okul ve kurumlarımızdan yapılan proje başvurularından beşi asil listede üç projemiz ise yedek listede yerini almıştır. Hibe desteği almaya hak kazanan asil listedeki projelerimiz 171.859 avro toplam hibe desteği alırken yedek listedeki üç projemizin toplam hibe tutarı 92.618 avrodur.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.