AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Susuz Kardeşine Bir Damla Su Ol" Kampanyasına Şehit Recep Güler İlkokulundan Destek

"Susuz Kardeşine Bir Damla Su Ol" kampanyasına katılan İlimiz Şehit Recep Güler İlkokulu yönetici, öğretmen, öğrenci ve aile birliğinin desteği ile Myanmar da 2 su kuyusu açıldı.


Asya ülkesi olan Myanmar da içilebilir temiz su sıkıntısı çekiliyor. Dünyanın en yoksul ve kalabalık ülkeleri arasında bulunan Myanmar özellikle temiz su kaynaklarına ulaşamamanın sonuçları olarak salgın ve bulaşıcı hastalıklar, ya ölümleri artırmakta; ya da insanların sağlık problemlerini çoğaltarak sakat ve yatalak kalmalarına neden olmaktadır.

İlimiz Bahçeleriçi Şehit Recep Gülen İlkokulu yönetici, öğretmen, öğrenci ve okul aile birliğinin desteği ile "Susuz Kardeşine Bir Damla Su Ol" kampanyası kapsamında Myanmarda Arakan bölgesinde 2 su kuyusu açıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu yaptığı açıklamada," Her şeyden önce öğrencilerimizi vicdanlı, temel insanî değer ve erdemlerle donatılmış ve bu değerlere karşı duyarlı olan ve bunları davranışa dönüştüren, edindiği değerleri gelecek nesillere aktaran bireyler olmalarını sağlamak zorundayız. Bahçeleriçi Şehit Recep Gülen İlkokulu yöneticileri, öğrencileri ve okul aile birliğinin katkılarıyla en temel ihtiyaç olan temiz suya erişimi olmayan Myanmar halkına yardım etmeleri gurur verici bir olaydır. İnsanlık adına açılan su kuyularına destek veren, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

12-08-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.