AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ailesi Mevsimlik İşçi Olan Öğrencilerimize Kitap Dağıtımı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, mevsimlik tarım işçisi olarak ilimizde bulunan aileleri ziyaret ederek Millî Eğitim Bakanlığının hazırladığı "Arkadaş" isimli tatil kitabını ve Amasya Valiliğinin hazırladığı "Masallarda Amasya" kitaplarını hediye etti.
Ailesi Mevsimlik İşçi Olan Öğrencilerimize Kitap Dağıtımı Yapıldı

Ziyaret sırasında ailelerle ve çocuklara sohbet eden İl Müdürümüz, ilimizde bulunan mevsimlik tarım işçilerinin zor koşullar altında çalışmak için kendi memleketlerinden kalkıp buralara kadar geldiklerini belirterek " Sayın Millî Eğitim Bakanımızın önderliğinde devletin eğitim öğretim işlevini yerine getiren kamu görevlileri olarak, tarım işçisi ailelerin çocuklarına ziyaret gerçekleştirmek, onların yanında olduğumuzu hissettirmek ve hazırlanmış olan tatil kitaplarını elden teslim etmek istedik. Sayın Bakanımızın da dediği gibi eğitimde fırsat adaleti anlayışıyla ulaşılamayan, dokunulmayan bir tek çocuğun kalmaması için çaba sarf ediyoruz" dedi.

Tarımsal üretimin ve eğitimin ülkemizin ve dünyanın geleceği açısından çok önemli faaliyetler olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, "Amasya için tarımsal üretimin önemini bilmeyen yoktur. Mevsimlik tarım işçileri de Amasya gibi pek çok ilimizde tarlalarda çalışarak ülke tarımına büyük katkı sağlıyor. Ülkemiz insanının sofrasındaki bereket onlara emanet, onların çocukları da bizlere..." değerlendirmesinde bulundu.

24-07-202024-07-202024-07-202024-07-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.