AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

19 Mayıs 1919 tarihi Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı, istiklal ve istikbalimize göz diken harici ve dahili düşmanlara karşı vatanımızı ve milletimizi savunmaya başlamamızın miladı olarak kabul edilmektedir. "Ya İstiklal Ya Ölüm!" parolasıyla İstanbul'dan yola çıkan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve bir avuç vatanperverin Türk Milletinin özgürlüğüne giden yola ışık tutmalarının başlangıcıdır.

Zaferin ardından kurulan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, bu önemli günü, milletleri güçlü ve ayakta tutan en önemli unsurlardan birisi olan gelişmenin gücü ve geleceğin mimarları kabul edilen gençlerimize bayram olarak armağan etmiş olması gençlerimize duyduğu güvenin ve gençlerimize düşen büyük sorumluluğun da göstergesidir.

Vatanımızı canlarından üstün tutan ecdadımızın verdiği büyük mücadeleler ve fedakârlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz siz gençlere emanettir. Bu emanete sahip çıkmanız için ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, güçlü, dinamik, kendine güvenen, milli ve manevi değerlere sahip, ahlaklı ve öz güvenli bireyler olarak yetiştirilmeleri Millî Eğitim camiası olarak en büyük hedefimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık mücadelemizin 101'inci yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyetini bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor ve tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.