AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımız Tüm Birimleri İle Sahada

Koronavirüs salgınının başlamasıyla Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri, temizlik ürünlerinden dezenfektanlara, cerrahi maskelerden solunum cihazına, hava sterilizasyon cihazından yüz koruyucu siperlere, temassız kızılötesi termometre cihazından yoğun bakım yatağına ve tek kullanımlık önlük ve tuluma kadar çok sayıda ürün hızla üreterek ihtiyaç noktalarına ulaştırdı. Sadece dezenfektan ve maske üretmekle değil, makina üreten okullar olarak göze çarptı meslek liseleri. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, meslek liselerinin salgın sürecindeki çalışmalarını bir gazeteye verdiği röportajda anlattı.
Bakanlığımız Tüm Birimleri İle Sahada

Bakanlığımız Covid-19 ile mücadele ile geçen bu günlerde tüm imkânları ile sahada olmaya devam ediyor. Bir taraftan uzaktan eğitimle öğrencilerin eğitimlerini desteklerken mesleki eğitim, bu zor günlerin ilk şokunun atlatılmasında ürettiği ürünlerle fark oluşturdu ve toplumun tüm kesimlerinin gönlünü kazandı. Diğer taraftan bu sürecin öğrenci ve veliler üzerindeki psikolojik etkilerini azaltmak için de özel eğitim ve rehberlik hizmetlerine ağırlık verildi. Bakanlığın tüm birimlerinde kendi alanları ile ilgili önemli bir üretim ve hizmet sunumu söz konusu. Bakan Yardımıcımız Sayın Mahmut Özer süreç hakkında yapılan röportajda kamuoyuna merak edilenler hakkında bilgi verdi.   Sürecin planlanması, yönetilmesi, Mesleki Eğitimin bu süreçteki üstün başarısı, cerrahi ve N95 maskeler ile yüz koruyucu siperler, tek kullanımlık önlük ve tulum üretimleri, pandemi süresince yürütülen uzaktan eğitim ve rehberlik faaliyetleri hakkındaki açıklamalarını içeren röportaja http://www.meb.gov.tr/meb-tum-birimleri-ile-sahada/haber/20895/tr adresinden ulaşabilirsiniz.  

İl Müdürümüzden faaliyetlerimiz hakkında açıklama... 

Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer'in açıklamalarının ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu pandemi süresince Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen faaliyetler hakkında açıklamalarda bulundu.  "Covid-19 ile mücadelede Sayın Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk önderliğinde Millî Eğitim ailesi olarak ülkemizin bu sancılı süreci atlatması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pandeminin başlangıcından itibaren ilimizde gerek Halk Eğitim Merkezleri gerekse gönüllü öğretmen ve öğrencilerimizin katkılarıyla 252.260 tıbbi maske üretimini gerçeleştirdik. Bunun yanında salgınla en ön safta mücadele eden sağlık personellerimizin ihtiyaç duyduğu koruyucu siperlik üretimine de başladık. Ürettiğimiz 10.000'in üzerindeki koruyucu siperliğin 6.000 İl Sağlık Müdürlüğümüze geri kalan 4.000 siperliği ise ihtiyaç duyan kamu kurumlarına teslimini yaptık. Yine mesleki eğitim kurumlarımızda sağlık çalışanlarımıza yönelik 500 adet tek kullanımlık tıbbi önlüğün üretimi  tamamlandı. Mesleki Teknik Eğitim ve Halk Eğitim Merkezlerimiz başta olmak üzere tüm birimlerimiz pandemi süresince gerek tıbbi ihtiyaçlarımızın karşılanması gerekse eğitim öğretim faaliyetlerinin sürdürmeye devam ediyor." diyen İl Müdürümüz "İl Müdürlüğü olarak pandemi süresince imkan ve kabiliyetlerimiz doğrultusunda halkımızın hizmetindeyiz diyerek sözlerine son verdi."

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.