AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Telafi Eğitim Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu başkanlığında ilçe millî  eğitim müdürleri ile müdürlüğümüz idarecilerinin katılımlarıyla ilimizde haziran ayında okulların açılması ve telafi eğitimi uygulanabilmesi ihtimaline karşı uygulanacak telafi eğitim programının planlaması ve ilimize özel durumların değerlendirilmesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Telafi Eğitim Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi

Covid-19 pandemisi nedeniyle ara verilen  ve uzaktan eğitim yoluyla sürdürülen örgün eğitim faaliyetleri nedeniyle öğrencilerimizin eğitimlerinin hedeflenen seviyeye ulaşması için düzenlenen toplantı İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda sosyal mesafe kuralları gözetilerek düzenlendi. İlimiz eğitim durumunun incelendiği ve senaryo dahilinde gerçekleştirilmesi planlanan telafi eğitim programının genel uygulama hatlarının öngörüler çerçevesinde  belirlendiği toplantı hakkında bilgi veren Müdürümüz İlker Kösterelioğlu "Öğrencilerimizin eğitimlerinin yaşanan pandemiden en az etkilenmesi için Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halen mayıs ayının sonuna kadar uzaktan eğitim yoluyla öğretim süreci devam edecek. Sürecin nasıl devam edeceğini tüm kamuoyu gibi bizlerde hassasiyetle takip ediyoruz. Ülkemizde pandeminin seyrine göre Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda haziran ayında okulların açılması senaryosuna bağlı olarak çalışma arkadaşlarımızın telafi eğitimi ve uygulama esaslarına ilişkin görüşlerini alarak ilimiz adına önerilerimizi ve durum değerlendirmemizi Bakanlığımıza sunacağız" dedi.

01-05-202001-05-202001-05-202001-05-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.