AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlık Personelimize Mektuplu, Resimli, Pastalı ve Börekli Destek

Serdar Zeren İlkokulu öğrencileri mektup yazarak ve resim yaparak, öğretmenler ve veliler de pasta börek yaparak sağlıkçılara destek verdi. Yazılan mektuplar, yapılan resimler ve pasta börekler İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Araştırma Hastanesi sağlık çalışanlarına ulaştırıldı. Öğrencilerin resim ve mektuplarından çok etkilenen sağlık çalışanları ayrı ayrı hepsine teşekkür ederek alkışladılar.
Sağlık Personelimize Mektuplu, Resimli, Pastalı ve Börekli Destek

Hastanede sağlık çalışanlarına öğrencilerin mektup, resim, öğretmen ve velilerin pasta böreklerini ulaştıran Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, "Yaşadığımız bu zor günlerde Covid-19 virüs salgını nedeniyle evlerinde bulunan velilerimiz ve öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze müracaatta bulundular. Amasya Merkezde bulunan Serdar Zeren İlkokulu yöneticilerimiz biz sağlık çalışanlarımız için küçük bir ikram hazırlamak ve onlara yapmış oldukları bu fedakarca çalışmalarından dolayı minnetlerimizi belirtmek istiyoruz düşüncesiyle bizlere başvurdular. Bizlerde sağlık il müdürlüğümüzle bugün için sözleştik. Evimizde velilerimiz öğrencilerimizle birlikte yapmış oldukları çeşitli gıdaları pasta, börek ve çörek ve benzeri ürünlerini hazırlayarak, bizlere takdim ettiler. Bu kapsamda evlerimizdeki öğrencilerimiz de sağlık çalışanlarımız için hazırlamış oldukları mektupları bu hazırlamış oldukları ürünlerin üzerine ekleyerek bizlere sundular. Bizlerde bakanlığımızın ortaya koymuş olduğu "evde kal" çağrısına velilerimizin uyarak, velilerimizin ve öğrencilerimizin evde kalmalarını sağladık ve onlar adına sağlık il müdürlüğümüze gelerek, bugün dağıtımlarını yaptık. Burada görmüş oluyoruz ki sağlık çalışanlarımız fedakarca çalışmalarını yürütüyorlar. Bu süreç uzadıkça psikolojik açıdan desteğe ihtiyaç duyulabiliyor. Bizde bir karınca misali bu etkinlikle onların yapmış oldukları bu çalışmaların toplum tarafından nasıl algılandığını gösteren bu tür ufak dokunuş ile onların morallerini biraz daha artırarak, yaşanılan bu süreçteki çalışmalarını daha fazla katkı sağlamalarını neden olacağını düşünüyoruz" dedi.

İlayda'nın göndermiş olduğu Türk Bayraklı mektuptan etkilenen Acil Hemşiresi Salih Altur, mektubu da okumayı ihmal etmedi.

Acil Hemşiresi Salih Altur, "Acilde çalışıyorum, Mili Eğitim Müdürlüğümüzün veliler tarafından bize gönderilen hediyeler için çok teşekkür ederiz, teslim aldık. Hepinize teşekkür ediyoruz, bizler gecemizi gündüzümüze katarak birbirine sizler için sağlığınız için elimizden geldiğince fedakarlığımızı yapacağız. Sizlerden tek isteğimiz evde kalın, evde kalın tek söyleyeceğimiz bu. Hiçbir zaman şüpheniz olmasın inşallah en erken dönemde o okulların zilleri çalıp, dönmesini bizde sabırsızlıkla bekliyoruz." diye konuştu.

Aldıkları mektuplar, resimler, pasta ve böreklerle sağlıkçıların moral motivasyonu daha da yükseliyor.

10-04-202010-04-202010-04-202010-04-202010-04-202010-04-202010-04-202010-04-202010-04-202010-04-202010-04-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.