AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Dr. Osman Varol Siperlik Üretimini Yerinde İnceledi

Sayın Valimiz Dr. Osman VAROL sağlık personellerimiz için siperlik üretimi yapan MisKod Kodlama ve Robotik Eğitimleri Projesi kapsamında oluşturulan FabLab Üretim Laboratuvarında incelemelerde bulundu.
Sayın Valimiz Dr. Osman Varol Siperlik Üretimini Yerinde İnceledi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce MisKod Kodlama ve Robotik Eğitimleri Projesi kapsamında oluşturulan FabLab Üretim Laboratuvarında, lazer CNC makineleri ile Koronavirüs salgınına karşı amansızca mücadele veren sağlık çalışanlarımız için yüz koruyucu siperlikler üretimi devam etmektedir.

2018 yılında kurulan ileri teknolojiye sahip makine ve teçhizatlarla donatılı fabrikasyon laboratuvarlarında bir süre önce yüz koruyucu siperlik üretimine başlandı. Doktorların önerileri doğrultusunda bilgisayar ortamında öğretmenlerimizce tasarlanan modeller FabLab Üretim Laboratuvarındaki lazer CNC makinelerinde işlendi. Parçaların birleştirilmesinde öğrenciler kendi evlerinde destek verdi.

Her biri ayrı ayrı paketlenen yüz koruyucu siperlikler görev başındaki sağlık çalışanlarımıza ücretsiz olarak teslim ediliyor. Sağlık çalışanlarımız tarafından beğeniyle kullanılan siperlikler için öncelikle Amasya genelindeki sağlık birimlerinin ihtiyaçlarının karşılanması, akabinde de diğer illere gönderilmesi hedefleniyor.

Üretimin gerçekleştirildiği laboratuvarı ziyaret ederek incelemelerde bulunan Sayın Valimiz Dr. Osman VAROL üretim faaliyetlerini yerince inceledi. İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU'nun eşlik ettiği incelemede Sayın Valimiz ileri teknoloji üretim cihazlarınında devam eden üretim hakkında bilgi aldı.

08-04-202008-04-202008-04-202008-04-202008-04-202008-04-202008-04-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.