AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019-2020 Destekleme ve Yetiştirme Kursları Ücretli Öğretmen Başvuruları

Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2019 ? 2020 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Döneminde açılması planlanan kurslarda görev alacak öğretmenler için internet başvuru işlemleri 10 -13 Temmuz  2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmenlerin öncelikle belirtilen tarihlerde www.e-kurs.meb.gov.tr internet adresi ücretli öğretmen girişi butonundan açılacak ekranda daha önce belirledikleri kullanıcı adı ve şifreleri ile online başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

İlk defa başvuracak öğretmen adaylarının ise aynı internet adresi ve butona tıkladıktan sonra ücretli öğretmen başvuru butonu vasıtası ile gerekli formu doldurup üyeliklerini gerçekleştirdikten sonra sisteme giriş yaparak başvuru adımlarını tamamlamaları gerekmektedir.

Online başvurularını tamamlayan ücretli öğretmenlerin aşağıda belirtilen belgelerle birlikte çalışmak istedikleri il/ilçedeki milli eğitim müdürlüklerine giderek başvuru onaylarını yaptırmaları gerekmektedir.  Başvurularını onaylatmayan ücretli öğretmenlerin, başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Başvuru onayı için gereken  belgeler;

1.       Başvuru formunun çıktısı (İlgili bölüm imzalanarak),

2.       Diploma fotokopisi (Aslı ile birlikte),

3.       Formasyon belgesi (Varsa aslı ile birlikte),

4.       Son girilen KPSS sınavının sonuç belgesi,

5.       Arkalı önlü kimlik fotokopisi (Aslı ile birlikte).

 

Açılacak kurslar 11. sınıftan 12.Sınıfa geçen ve mezun olan öğrencilere yönelik olacağından,  İlköğretim sınıf öğretmenliği vb. ilköğretime yönelik branşlarda görev verilemeyeceğinden bu branşlardaki öğretmenler başvuru yapsalar dahi görev alamayacaktır.  

                Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler ise aynı tarihlerde online başvurularını tamamlayarak, başvuru anındaki tercih ettikleri okullarla irtibata geçmeleri gerekmektedir. Kadrolu öğretmenlerin kurs başvurularını zamanında yapma sorumluluğu öğretmenlerimize aittir. (Cep Telefonundan müracaat edilmemesi tavsiye edilir.)

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.