AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Günümüz ve Geleceğin Yeşil Meslekleri Temasıyla Mesleki Beceriler Fuarı Açıldı.

Günümüz ve Geleceğin Yeşil Meslekleri Temasıyla Mesleki Beceriler Fuarı Açıldı.

      Mesleki Beceriler Fuarı Torumtay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Açık alanında yapıldı.Fuar açılışına Vali Yardımcısı Sayın Faruk EKİZ ,protokol üyeleri, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Mehmet TÜRKMEN,Şube Müdürleri Bedir ARSLAN ve Alparslan KANAR katıldı.

      Merzifon Ziyapaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin gösterileri ve Amasya İMKB Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencilerin büyük bir özenle yaptığı gıdalar kokteyl ile ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

      Fuarda il genelindeki Meslek Liseleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Halk Eğitim Merkezi ve Amasya Üniversitesi tarafından oluşturulmuş stantlarda mesleki beceriler; bir takım canlı uygulamalar, gösteriler ve sunumlarla geniş bir ziyaretçiye tanıtıldı ve sunuldu. Ayrıca çağımızda önem kazanan "Geleceğin Yeşil Meslekleri" diye tabir edebileceğimiz iklim değişikliği ve küresel ısınmanın etkilerini en aza indirme odaklı meslekler tanıtıldı ve meslek dallarına yönelik tasarlanmış ürünler sergilendi.

      Avrupa Mesleki Beceriler haftası kapsamında düzenlenen bu fuar ile, AB projeleri sayesinde mesleki beceri transferinin katkıları tanıtılarak  ziyaretçilere yeteneklerini keşfetme fırsatı sunuldu. Katılımcılarda var olan becerilerin daha yeşil bir dünya için ortak  katkıyla hayal edilmesi amaçlandı.

 

27-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-2022

 

 

 

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.