AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ENGELSİZ DİMAĞLAR PROJESİ" Merkez 65 Bin Dev Öğrenci Sevgi Anaokulunda Tanıtıldı.      Projenin etkinlikleri kapsamında 65 Bin Dev Öğrenci Sevgi Anaokulunda gerçekleştirilen faaliyete Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şubesi Başkanı Musa DEMİRYARAR ve Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi Başkanı Emine Hicin ARSLAN katıldı.

       Anaokulu öğrencilerinin büyük bir ilgiyle dinledikleri etkinlikle engeli olan bireylerin toplumda, günlük hayatta karşılaştıkları problemlere dikkat çekildi. Engelli bireylerin günlük hayatta işlerini kolaylaştıran güncel uygulamalar, yazılımlar ve gereçler tanıtıldı.

      Minik öğrencilere engelli olmak kavramını, engelli bireylerin yaşadıkları zorlukları, engelli bir bireye nasıl davranmamız gerektiği ve engelli bireylerin kullandıkları araç gereçler konusunda bilgi verildi. Minik ve meraklı öğrencilerden gelen sorular yanıtladı.

       Program sonunda Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şubesi Başkanı Musa DEMİRYARAR ve Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi Başkanı Emine Hicin ARSLAN Okul Müdiresi Melike DİŞLİ 'ye Görme Engelliler Hakkında Görenler İçin Kılavuz Kitabı hediye etti. Fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

29-03-202229-03-202229-03-2022

 

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.