AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde İyi Örnekler Buluşması 2020 Başvuruları Tamamlandı

Eğitimde İyi Örnekler Buluşması 2020 Başvuruları Tamamlandı

Eğitimde İyi Örnekler Buluşması 2020, Yenilikçi uygulamaları eğitim sistemine kazandırmayı; öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi öğretim imkânları sunmayı; 2023 Eğitim Vizyonunun gerektirdiği hedefleri yakalamayı ve yöneticilerimizin,  öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yenilikçi uygulamaları hayata geçirmelerini teşvik ederek eğitim ortamlarımızın kalitesini arttırmak amaçlanmaktadır.

Amasya, Tokat ve Sivas İl Millî Eğitim Müdürlüklerinin işbirliğinde düzenlenen programa bu illerimizdeki her kademedeki okullardan yönetici ve öğretmenlerimiz, Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler, Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi, Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme ve Olumlu Tutum ve Davranış Geliştirme olmak üzere beş kategoride elektronik ortamda başvuruda bulunmuşlardır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU Amasya, Tokat ve Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin iş birliğinde gerçekleştirilecek olan Eğitimde İyi Örnekler Buluşması 2020'nin bölgesel işbirliğini artırmada önemli bir rolünün olduğunu ve bilgi çağında, bilginin artarak paylaşılmasının gerekli olduğunu ifade etti. Bu tür organizasyonların öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin kendilerini ifade etmelerine bir araç oluşturduğunu aynı zamanda herkes için bir öğrenme ortamı olduğunu ekledi. 2023 Eğitim Vizyonunda sıklıkla dile getirilen ekip çalışması, işbirliği, liderlik, üretkenlik ve sorumluk gibi sosyal duygusal becerileri de içerdiğini de söyleyen İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU Eğitimde İyi Örnekler buluşmasının amacının bir yarışmadan öte nitelikli bir paylaşım kültürü oluşmak olduğunu söyledi ve Eğitimde İyi Örnekler Buluşması 2020'ye başvuran tüm okul yöneticilerine ve öğretmenlere başarılar diledi.

İş birliği yapılan üç ilden proje değerlendiricilerinin yer alacağı değerlendirme aşamasından sonra dereceye giren başvuru sahipleri Amasya buluşmasında ödüllerini alacaklardır. Toplamda 135 başvuruda bulunulan "Eğitimde İyi Örnekler Buluşması 2020" ödül töreninin tarihi ilerleyen günlerde pandemi sürecinin seyrine belirlenerek Amasya da gerçekleştirilecektir.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.