AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI ÖĞRETMEN BAŞVURULARI BAŞLADI

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI ÖĞRETMEN BAŞVURULARI BAŞLADI

Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Döneminde açılması planlanan kurslarda görev alacak öğretmenler için internet başvuru işlemleri 04 -10 Şubat  2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmenlerin öncelikle belirtilen tarihlerde www.e-kurs.eba.gov.tr internet adresi ücretli öğretmen girişi butonundan açılacak ekranda daha önce belirledikleri kullanıcı adı ve şifreleri ile online başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

İlk defa başvuracak öğretmen adaylarının ise aynı internet adresi ve butona tıkladıktan sonra ücretli öğretmen başvuru butonu vasıtası ile gerekli formu doldurup üyeliklerini tamamlamaları, ardından sisteme giriş yaparak başvuru adımlarını tamamlamaları gerekmektedir.

Online başvurularını tamamlayan ücretli öğretmenlerin aşağıda belirtilen belgelerle birlikte çalışmak istedikleri il/ilçedeki milli eğitim müdürlüklerine giderek başvuru onaylarını yaptırmaları gerekmektedir.  Başvurularını onaylatmayan ücretli öğretmenlerin, başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Başvuru onayı için gereken  belgeler;

1.       Başvuru formunun çıktısı (İlgili bölüm imzalanarak),

2.       Diploma fotokopisi (Aslı ile birlikte),

3.       Formasyon belgesi (Varsa aslı ile birlikte),

4.       Son girilen KPSS sınavının sonuç belgesi,

5.       Arkalı önlü kimlik fotokopisi (Aslı ile birlikte).

 

Açılacak kurslar 5.Sınıf seviyesinden başlayarak mezun öğrenci seviyesine kadar devam etmektedir. İlköğretim sınıf öğretmenliği vb. ilköğretime yönelik branşlarda görev verilemediğinden bu branşlardaki öğretmenler başvuru yapsalar dahi görev alamamaktadırlar. 

                Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler ise aynı tarihlerde online başvurularını tamamlayarak (Başvuruların cep telefonları üzerinden YAPILMAMASI gerekmektedir), başvuru anındaki tercih ettikleri okullarla irtibata geçmeleri gerekmektedir. Kadrolu öğretmenlerin kurs başvurularını zamanında yapma sorumluluğu öğretmenlerimize aittir.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.