AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DESTEK GRUPLARI 8. YILINDA İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Amasya RAM'ın ortak yürüttüğü Psikolojik Danışman Mesleki Paylaşım Toplantılarımızı yeniden başlatıyoruz.

DESTEK GRUPLARI 8. YILINDA İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Amasya RAM'ın ortak yürüttüğü Psikolojik Danışman Mesleki Paylaşım Toplantılarımızı yeniden başlatıyoruz.

İl Müdürümüz Ömer COŞKUN; yeniden normalleşme sürecinde öğrenci, veli ve öğretmenlerde psikolojik sağlamlığı arttırmak için psikolojik danışmanlara destek veren grup çalışmasına çok ihtiyaç olduğunu belirtti.

RAM Müdürü Hamza ÖZBAL; ilk olarak 2014 yılında 8 Psikolojik Danışman ile başlayan uygulamanın bu sene 16 grup ve 106 katılımcı ile sürdürülmesinin bu çalışmanın ne kadar işe yaradığının göstergesi olduğunu ifade etti.

Psikolojik Danışman Süleyman ALKAN; Amasya Üniversitesi öğretim üyelerinin destek grupları hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda; gruplara katılan psikolojik danışmanların  "Krize Karşı Etkili Müdahalede Bulunma", "Duygusal Destek Alma", "Okulda Daha İyi Hizmet Sunma" gibi alanlarda kendilerini daha yetkin hissettikleri,

            Yapılan başka bir araştırmada ise; deneysel yöntem kullanılarak mesleki paylaşım gruplarına katılanlar ile katılmayanlar arasındaki farkın incelendiğini;bu çalışmanın sonuçlarına göre gruplara katılan rehber öğretmen/psikolojik danışmanların tükenmişlik ve ikincil travmatik stres düzeylerinin düştüğü, iş doyumlarının arttığı bilgisine ulaşıldığını, ayrica çalışmaya katılanların mesleki doyumlarının arttığı, mesleklerini icra ederken kendilerini daha yetkin hissettiği, işleriyle ilgili daha fazla sorumluluk aldıkları sonucuna ulaşıldığını ifade etti

             Toplantı iyi niyet ve temennilerle sonlandırıldı.

20-10-2021

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.