AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ÇOCUKLAR İÇİN TRAFİK EĞİTİMİ PROJESİ" KAPSAMINDA 4. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK ONLİNE TRAFİK GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENİYOR

"Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi"(Trafik Dedektifleri)  kapsamında İlkokul 4'üncü sınıf öğrencilerine yönelik olarak trafik güvenliği konusunda uzaktan eğitim araçları ile eğitim verilecektir.


2013 yılında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Polis Eşleri Derneği ortaklığında başlanan proje ile  'Trafik Dedektifleri Projesi'yle geleceğin sürücü adaylarını, trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmek hedeflenmektedir.

Projenin 2021 yılı faaliyetleri kapsamında Merkeze bağlı 21 temel eğitim kurumunda 4'üncü sınıf düzeyi 1.560 öğrenciye yönelik trafik güvenliği eğitimi düzenlenecektir.  Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek eğitim süresince öğrencilere sürpriz hediye dağtımı da yapılacaktır.

08-04-2021

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.