AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bu Kentte Mimarlık Var!" Projesinin Sergi Açılışı Yapıldı.        Sergi Açılışına Sayın Vali Yardımcısı Faruk EKİZ,Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Önder DUMAN, İl Millî Eğitim Müdürü Vekili Mahmut KESKİNER,İl Millî Eğitim Şube Müdürü Alparslan KANAR,öğretim üyeleri ve görevlileri,öğretmenler,öğrenciler,veliler ve Amasya Halkı katıldı.

        "Bu Kentte Mimarlık Var" projesi Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Amasya Üniversitesi işbirliği ile yürütülen örnek bir proje. Proje ile 9,10,11. sınıf düzeyinden 20 öğrenci hafta sonları Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde atölye çalışmaları(workshop) yaparak ilimizdeki önemli mimari eserlerin özelliklerini keşfederken aynı zamanda modern mimari proje ürünleri ortaya çıkarıyor.

         Dr. Öğretim Üyesi Merve ÖZKAYNAK ve Dr. Zeynep ÖZDEMİR projenin yürütücülüğünü üstlenirlerken öğrencilerimize mimarlık bilincini, etiğini ve sevgisini öğretiyorlar. Akademik yetenek ve başarı gösterebilecek öğrencilerimize rehber oluyorlar. Proje dâhilinde her hafta sonu üniversite derslikleri ve atölyelerinde yaptıkları çalışmalar Şehzadeler Gezi Yolunda halkın beğenisine ve takdirine sunuluyor. Böylece kentimizde Mimari bilincinin ve yükseköğretim sınavında yeterli puanı alan ve başvuru yapacak öğrencilerimizin Mimarlık Fakültelerine taleplerinin de artırılması hedefleniyor.

 

 

21-06-202221-06-202221-06-202221-06-2022

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.