AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilişim Teknolojileri Rehberliği (BTR) Görevlendirmesi

Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ilgi yazısında; Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullarımızda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi ile ilgili açıklamalar ve formlar ektedir. Görevlendirme başvuruları yapılırken Bakanlık Resmi Yazısı, Tereddüt Edilen Konular ve Önemli açıklamalar dikkatlice okunmalıdır.
Bilişim Teknolojileri Rehberliği (BTR) Görevlendirmesi

 

 Önemli Açıklamalar


•  Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen görevlendirmesi 28.09.2015 – 22.01.2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

•  BT Rehberlik Görevi Talep eden Bilişim Teknolojileri Branşındaki Öğretmenler; BT Rehberliği Görevi Talep dilekçelerine kadrolarının bulunduğu kurum belediye sınırları içindeki en yakın Fatih Proje Okullarını da tercih etmek zorundadırlar. Bu okullara görevlendirme zorunlu olduğundan ihtiyaç olursa ilk önce bu okullara görevlendirme yapılacaktır.  BT Rehber Öğretmeni görev talep dilekçeleri ve eklerinde eksik ve yanlış bilgi veren öğretmenlerin görev talepleri işleme koyulmayacaktır.

•  Bilişim Teknolojileri (BT) Rehber Öğretmen görevi talebinde bulunan öğretmenler görev talep dilekçeleri ve eklerini kadrolarının bulunduğu okullara vereceklerdir.  Okullar görev talep dilekçesi ve eklerini üst yazıları ile birlikte ivedilikle bağlı bulundukları İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine göndereceklerdir.

•  İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri; BT Rehber Öğretmen görevlendirilmesinde öncelikle Ek – 3 listede isimleri bulunan Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu yapılan okullara görevlendirme talebinde bulunacaklardır• 

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve okullar  görev talep dilekçelerinin tümünü 30.09.2015 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünde olacak şekilde göndereceklerdir. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ayrıca Ek – 4 de verilen görev talep dilekçelerinin toplu olarak işlendiği dosyayı elektronik ortamda doldurarak btkoordinator05@meb.gov.tr adresine göndereceklerdir.

• Bir okulda BT Rehber Öğretmen görevlendirmesi yapılırken;
- Okul kendi imkânlarıyla bu görevlendirme talebini sağlayabiliyor mu?  (BT Öğretmeni, BT Formatör belgesine veya BT Rehber belgesine sahip istekli öğretmenler)

- Eğitim-öğretim bölgesi içinde bu ihtiyaç sağlanabiliyor mu?

- İlçe içinden bu ihtiyaç sağlanabiliyor mu?

sıralamasına bakılacaktır. Görev talep dilekçesinde “Tercihim dışında bir okulda çalışabilirim”  sorusuna “Evet” diyen öğretmenlerde gerektiğinde bu sıralama gözetilerek  görevlendirilecektir.

•  BT Rehber Öğretmen görevlendirmesi talep eden kurumlar (ortaokullar) Ek – 5 bulunan BT sınıfının durumu hakkındaki bilgi formunu doldurarak görev talep dilekçesine ek olarak göndereceklerdir.

•  Kadrolarının bulunduğu okuldan, BT Rehber Öğretmen ihtiyacı olan farklı bir okulda görev talebinde bulunan öğretmenler; görev talep dilekçelerini ve eklerini kadrolarının bulunduğu okula vereceklerdir.

•    Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri BT Rehberliği görevini görevlendirildikleri okulda yapacaklardır. Kadrolarının bulunduğu okulda sadece branş derslerine gireceklerdir ve bu ders saatlerinde okulda bulunacaklardır. Bu branş dersleri de  kadrolarının bulunduğu okul idareleri tarafından tüm haftaya yayılmayacak, en az günde verilecek şekilde planlanacaktır.

•    Mezuniyet alanı Bilişim Teknolojileri (BÖTEB) olup farklı branşta atanan öğretmenler BT Rehber Öğretmen görevi talep edebileceklerdir. Görev talep dilekçesine ek olarak mezuniyet diploması örneğini ekleyeceklerdir. Bu görevi Bilişim Teknolojileri branşındaki öğretmenler ile aynı statüde talep edebileceklerdir. Fakat istekli öğretmenlerin aynı şartları taşıması durumunda atama branşı Bilişim Teknolojisi olanlara öncelik verilecektir.

•    BT Rehber Öğretmen olarak Sınıf Öğretmeni teklif eden okullar, bünyelerinde norm fazlası Sınıf Öğretmeni olduğuna dair onaylı bir belgeyi görev talep dilekçesine ekleyeceklerdir.


•    BT Rehberliği görevi; Ek – 3 listesi bulunan Fatih Proje donanımlarının kurulumu yapılmış okullardan biri olmak koşuluyla, kadrolarının bulunduğu okuldan farklı bir okulda talep edilebilecektir.


•    BT Rehberliği görevi eğitim öğretim yapıldığı saatlerde yapılacaktır. BT Rehber Öğretmenlerine haftalık ders programı yapılacaktır. Ders çizelgesinde branş dersleri “Ders Adı” ile BT Rehberliği yapacağı saatler “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir. BT Rehber Öğretmenlerine ders saatleri dışında ve EK – 1 de belirtilen görevler dışında görev verilmeyecektir.


•    BT Rehber Öğretmenlerin okullar da yapacak oldukları EK – 1 de belirtilen görevler ve çalışmalar aylık ve dönemlik raporlar şeklinde görevli olduğu Okul Müdürü tarafından takip edilecektir.


•    BT Rehber Öğretmeni görev talep dilekçeleri ve eklerinde eksik ve yanlış bilgi veren öğretmenlerin görev talepleri işleme koyulmayacaktır.

 

Bakanlık Yazısı

BT_Rehberliği Tereddüt Edilen Hususlar

Ek-1 BT Rehberlik Görevi

Ek - 2 Görev Talep Dilekçesi

Ek- 3 Fatih Projesi Faz 1 Kapsamında Kurulum Yapılan Kurumlar

Ek - 4_Liste (İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri için)

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.