AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya Merkez Yeşilırmak Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri İl Müdürlüğümüz binası toplantı salonunda Eko-Okullar Programı kapsamında yaptıkları çalışmalar hakkında sunum yaptılar.

Amasya Merkez Yeşilırmak Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri İl Müdürlüğümüz binası toplantı salonunda Eko-Okullar Programı kapsamında yaptıkları çalışmalar hakkında sunum yaptılar.

Okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan Eko-Okullar Programının tüm aşamalarını başarıyla tamamlayarak Eko-Okullar Yeşil Bayrağı almaya hak kazanan Amasya Merkez Yeşilırmak Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri program kapsamında yaptıkları çalışmaları tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla İl Müdürlüğümüz binası toplantı salonunda bir sunum gerçekleştirdiler. Çöp-Atık & Geri Dönüşüm, Enerji, Su, Biyolojik Çeşitlilik, Tüketim Alışkanlıklarımız, İklim değişikliği & Küresel Isınma, Ulaşım, Sağlıklı Yaşam & Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar, Hava-Su-Toprak-Gürültü-Işık Kirliliği, Organik Tarım vb. konulara değinilen sunumlar sonunda İl Müdürümüz Ömer COŞKUN, oklumuz idareci, öğretmen ve öğrencilerini yaptıkları çalışmalardan dolayı ayrı ayrı tebrik etti ve hem eğitimsel alandaki katkıları hem de küresel sorunlara karşı duyarlılığın artırılması konusundaki katkıları nedeniyle bu tür kaliteli çalışmaların İlimizde yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti. Program öncesinde yine Yeşilırmak Ortaokulu'nda resim alanda yetenekli bir öğrencimizin yapmış olduğu çalışmalar sergilendi.

 

05-11-202105-11-202105-11-202105-11-202105-11-202105-11-2021

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.