AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖMER COŞKUN'UN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖMER COŞKUN'UN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Kıymetli meslektaşlarım...

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 92. Yıl dönümünü ve bu anlamlı günü "Öğretmenler Günü" olarak kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

Bir ülkenin ekonomik ve toplumsal yaşamının iyileştirilmesi, kalkınması, ancak beşeri sermayesinin güçlü olması ile gerçekleştirilebilir. Beşeri sermaye yani yetişmiş insan gücünü oluşturmak ancak eğitim öğretime gereken hassasiyetin gösterilmesi ile mümkündür. İşte bu nedenle eğitim- öğretim ülkemizin her zaman öncelikli konuları arasında yer almış, değerli öğretmenlerimizin gösterdiği azim ve fedakârlık sayesinde bugünlere ulaşılmıştır.

Üstlendiğimiz bu büyük görevi layıkıyla yerine getirme noktasında çocuklarımızın bilimsel ve evrensel ilkeler doğrultusunda, millî ve manevi değerlerine bağlı olarak yetiştirmek için çalışan öğretmenlerimiz; bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecindeki öncü rolü geçmişte olduğu gibi bugün de sürdürmektedir.

Bin bir meşakkatle, yılmadan, yorulmadan yüreğinde taşıdığı ışıkla rehber olan; birlik ve beraberliğin önemini, kardeşlik bilincini ve evrensel değerleri evlatlarımıza öğreten öğretmenlerimiz mesleklerden en muteberini ifa etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen ve hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere yol gösteren tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                Ömer COŞKUN

                                                                                                                                                                                                                                                                    Amasya İl Millî Eğitim Müdürü

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.