AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖMER COŞKUN'UN 10 KASIM MESAJI

AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖMER COŞKUN'UN 10 KASIM MESAJI

10 Kasım 1938 yılı saat 9.05'de aramızdan ayrılan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün hayatını anlatan en önemli sözü yine kendisi sarf etmiş ve "Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır." demiştir.

Kurduğu cumhuriyeti gençliğe emanet eden Ulu Önderin, 10 Kasım 1938'de ebediyete intikal edişi şüphesiz ki Türk milletini derin bir üzüntüye boğmuştur. O'nun ani ve apansız ayrılışı bütün Türk ulusunu derinden etkilemiş, dünya üzerinde de geniş bir yankı uyandırmıştır.

Çanakkale'de, Süveyş'te, Kuzey Afrika'da, Kafkaslar'da, Balkanlar'da düşmanla göğüs göğse çarpışan, 19 Mayıs'ta başlattığı Kurtuluş Savaşı'yla topraklarımızdaki işgale son veren, bedenen toprağa karışacağını bilse de ilelebet payidar kalacağına inandığı cumhuriyeti kuran,  mutlu yarınlar için; uygar, aydınlık Türkiye için gecesini gündüzüne katarak çalışan ve dünyada tek Başöğretmen sıfatına sahip devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, "Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar" demek suretiyle kurduğu cumhuriyete sahip olunmasını ve çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılmasını arzu ve temenni etmiştir.

Bizler Ulu Önderimizi ebediyete uğurladığımız bu 10 Kasım gününde fikirleri ölümsüz, milleti için canı pahasına bağımsızlık yolundan dönmeyen Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜR'ü saygı, minnet ve özlemle anıyoruz...

                                                                                                                                                                                                                                                             Ömer COŞKUN

                                                                                                                                                                                                                                                Amasya İl Millî Eğitim Müdürü

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.