AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AMASYA İL MİLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ MERZİFON OSB İLE YENİ BİR İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTI

AMASYA İL MİLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ MERZİFON OSB İLE YENİ BİR İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTI

    Meslek liselerimiz her geçen gün büyümeye iş birliklerini artırmaya devam ediyor. İş birliği güçlendirme konulu toplantı Merzifon OSB'de Meslek Liseleri ile gerçekleşti. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen, Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat,İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Fatih Kamzeli,Merzifon OSB Müdürü Hasbi Altuntaş, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, OSB Müteşebbisleri, Meslek Lisesi Müdürleri katıldı.


Bakanlığımız bu proje ve iş birliklerinin yansımalarını:
"Meslek Lisesi öğrencileri bir taraftan eğitim alırken, eğitim aşamasında gelir elde eden, emekle, hakkaniyetle ilişki kuran ve değerler eğitimiyle ilgili çok önemli bir süreçten geçmekteler. Mesleki eğitimin geldiği noktayı görmekten büyük mutluluk duyuyoruz." sözleriyle Sayın Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer dile getirmişti.


Mesleki eğitim ile ilgili yaptığı diğer konuşmalarında:
"Mesleki eğitimin gelişimini en iyi iş dünyası bilir. Mesleki eğitimin, 28 Şubat'taki katsayı uygulamasıyla tarumar edilmesinin bedelini bu ülkede nasıl ödediğini, katsayı uygulaması 2012 yılında kaldırıldıktan sonra tüm bakanlarımız, tüm bürokratlarımız mesleki eğitimi güçlendirmek için çok ciddi çabalar sarf ettiğini ve gelinen noktada artık meslek liseleri üretim yapan, AR-GE çalışmaları yapan, yurt dışına ihracat yapan okullara dönüştüğünü görmekteyiz."

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen de toplantıda yaptığı konuşmalarında:

  "Sayın Bakanımız Mahmut Özer'in ifadelerinde belirttiği üzere mesleki eğitim Türkiye geleceğidir. Mesleki Eğitim kurumları konum olarak sanayi ile iç içe olmalıdır. Bu ıskalanmıştır. İş birlikleri sayesinde eksiklik giderilecektir.

   Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Merzifon OSB ile yaptığımız iş birliği ile öğrencilerimiz üreten Türkiye'de Amasya'yı temsil etme adına bir adım daha atmıştır. İş birlikleri, protokoller mesleki eğitim adına milat niteliği taşımaktadır. Meslek Liseleri Türkiye geleceğine güç vermekte; öğrencilerimiz Türkiye Yüzyılı için var güçleri ile çalışmaktalar. Bu iş birlikleri bizleri ziyadesiyle memnun ediyor, geleceğe güvenle bakmamızı sağlıyor. İş birlikleri sayesinde meslek lisesi öğrencilerimiz sektörde kullanılan son model teknolojik imkanları yakından takip ederek yetişmekte, aranan elemanda bulunması gereken vasıfları kazanarak, eksikliklerini tamamlayarak sektördeki mesleki yeterliliğe ulaşmaktalar.

   Son zamanlarda sektörün ihtiyacı olan ara eleman sıkıntısı, yapılan iş birlikleri ile ortadan hızlıca kalkması planlanmakta. Amasya'da mesleki paydaşlarla sağladığımız eş güdümlü çalışmalarla piyasada daralan ara eleman istihdamı bu sayede çözüme ulaşmış olacaktır. Bakanlığımızın 2022 yılının sonuna kadar 1 milyon 250 bin çırak, kalfa hedefi gerçekleşti. Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak mesleki eğitimi çok daha güçlendirip sizlerle el birliği yaparak iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu insan kaynağını hızlı bir şekilde yetiştireceğiz. Yapılan iş birlikleri ve protokollerin hayırlı olmasını diliyorum. " ifadelerini kullandı.

 

23-01-202323-01-202323-01-202323-01-2023


Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.