AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"AMASYA EVDE KODLA" Projesi Kapsamında Öğrencilerimiz Robotlarına Kavuştu

MisKod projesi kapsamında ilimizde başlatılan Robotik ve Kodlama alanında hazırlanan "Amasya Evde Kodla"  projesiyle öğrencilerimizin evlerinde kodlama yapabilmeleri için verilen robotlar ilk öğrencilerimize ulaştı.


Pandemi nedeniyle ilimiz genelinde yürütülen robotik kodlama eğitimlerinin aksamaması için hazırlanan proje kapsamında kodlama laboratuvarları için kullanılan robotlar öğrencilerimize çalışmalarını evlerinde devam etmeleri için belirli bir süre emanet ediliyor. Öğrenciler evlerinde takip ettikleri kodlama eğitimini ve uygulamaları kendilerine emanet edilen robotlar ile pekiştirme fırsatına erişiyor. Bu kapsamda başlangıçta 14 adet uygulama robotu öğrencilerimize teslim edildi.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer Coşkun " Öğrencilerimizin eğitimlerinin pandemi nedeniyle olumsuz etkilenmemeleri ve MisKod faaliyetleri kapsamında ilimizde gerçekleştirilen kodlama eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan "Amasya Evde Kodla" projesini hayata geçirdik. Öğrencilerimiz uzaktan eğitim ile öğrendikleri kodlama bilgilerini evlerinde kendilerine emanet edilen robotlar ile geliştirebilecekler." dedi. Sözlerine devam İl Müdürü Coşkun, " Projemizin öğrencilerimizin kodlama becerilerini geliştirmelerine imkân vermesinin yanında onlara emanet edilen robotlarımızın sorumluluğunu da alarak kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz." diyerek sözlerine son verdi.

 

14-10-202014-10-202014-10-202014-10-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.