AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AMASYA EVDE KODLA" Projesi Kapsamında Öğrencilerimiz Kodlama Öğrenmeye Devam Ediyor

MisKod projesi kapsamında ilimizde başlatılan Robotik ve Kodlama alanında hazırlanan "Amasya Evde Kodla"  projesi devam ediyor.
AMASYA EVDE KODLA

Pandemi nedeniyle ilimiz genelinde yürütülen robotik kodlama eğitimlerinin aksamaması için hazırlanan proje kapsamında kodlama laboratuvarları için kullanılan robotlar öğrencilerimize çalışmalarını evlerinde devam etmeleri için belirli bir süre emanet ediliyor. Öğrenciler evlerinde takip ettikleri kodlama eğitimini ve uygulamaları kendilerine emanet edilen robotlar ile pekiştirme fırsatına erişiyor. Öğrencilerimizin yaptıkları çalışmalar İl Müdürlüğümüzün youtube hesabında paylaşılıyor.

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Evde Kodla Projesi ile robotları evlerine götüren Yavuz Selim Ortaokulu  öğrencileri , uzaktan eğitim faaliyetleri kapsamında evlerinde robotları kodlayarak çeşitli görevler yaptırdılar. Yavuz Selim Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Muharrem Çakır'a ve öğrencilerine çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.


Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.