AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya Bilsem Kodrota Takımı İl Müdürümüzü Ziyaret Etti

TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde ilk kez düzenlenen 1. Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında, Döner Kanat kategorisinde Türkiye 7'incisi olan Kodrota takımı İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer Coşkun'u ziyaret etti.
Amasya Bilsem Kodrota Takımı İl Müdürümüzü Ziyaret Etti

2018 yılında Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi çatısı altında bilgisayar öğretmeni Bahadır Özen tarafından kurulan Kodlama ve Robotik Takımı yıl içerisinde robotik çalışmaları yapan, bilgisayar ile kodlama yapıp özgün algoritmalar geliştiren öğrencilerden, meraklı, araştırmacı ve proje geliştirmeye istekli her öğrenci takıma katılmaktadır.

2020 yılında düzenlenen 1. Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında dereceye girerek Gaziantep Alleben Göletinde 16-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST  yarışmasında finale kalan 79 takım arasından 7'inci olarak büyük başarı gösteren Kodrota takımı İl Müdürümüzü ziyaret etti.

Ziyaret esnasında öğrencileri başarılarından ötürü tebrik eden İl Müdürümüz öğrenci ve yöneticilere hediyeler verdi. İlimizi millî teknoloji hamlemiz olan TEKNOFEST'de başarı ile temsil eden öğrencilerimize başarılarından ötürü teşekkürlerini iletti.

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.