AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALPTEKİN ANADOLU LİSESİ e-TWİNNİNG PROJESİ TAMAMLANDI

ALPTEKİN ANADOLU LİSESİ e-TWİNNİNG PROJESİ TAMAMLANDI

2019 yılı Aralık ayında Çin'de ilk defa tespit edilen ve dünyaya yayılan Covid-19 virüsü, 2020 Mart ayı itibariyle ülkemizde de yaşam şartlarını olumsuz etkilemeye devam etmektedir. Salgının etkileri eğitim-öğretim faaliyetlerinde de kendisini göstermiş ve öğrencilerin eğitsel alanda olduğu gibi psikolojik, duygusal ve sosyal alanlarda da desteklenmesi gerekliliği ortaya çıkmıştır. 

Alptekin Anadolu Lisesi e-Twinning İngilizce öğretmeni Meral ÜÇOK ATASOY ve öğrencileri tarafından hazırlanan Salgın Sonrası Yeniden Doğuş (Post-Pandemic Rebirth) isimli proje yurt içinden ve yurt dışından ortaklarımızla birlikte akademik başarılarını da arttıran eğlenceli etkinlikler gerçekleştirildi. Öğrencilerimize yönelik web 2.0 araçları gibi teknoloji destekli logo ve poster çalışmaları, okulların ve kültürlerin tanıtımı, çiçek yetiştirme ve tanıtma, stres azaltıcı rahatlama egzersizleri, ortak şiir yazma, interaktif oyunlar hazırlayıp oynama, yabancı dili kullanarak iletişim sağlama ve psikolojik ve duygusal iyi oluş alanında faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Projenin logo-poster ve slogan çalışmaları sonucunda Alptekin Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı poster proje posteri olarak seçilmiştir.

 

Proje Ortakları: Amasya Alptekin Anadolu Lisesi (Meral Üçok Atasoy), Bursa Çınar Anadolu Lisesi(Murat Altındağ), İstanbul Kadıkoy Anadolu Lisesi (Mine Atik ve Gülçin Yazıcı), İstanbul Mustafa Saffet Anadolu Lisesi (Hilal Polat), İstanbul Anadolu Lisesi ( Vasfiye Öget), Antakya Ataturk Anadolu Lisesi ( Mihriban Tandoğan), Romanya Nicu Gane National Collage ( Corbu Luminita, Lulian Cezar Daraba, Luiza Elena Nica), Bursa Çınar Anadolu Lisesi (Murat Altindag-Gülçin Çelik) .

25-05-202125-05-202125-05-2021

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.