AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAFIZLIK YAZ DÖNEMİ TEMEL EĞİTİM KURSU BAŞLADI

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAFIZLIK YAZ DÖNEMİ TEMEL EĞİTİM KURSU BAŞLADI

Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesinin temeli olan Hafızlık Yaz Temel Eğitim Kursu İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN, İl Müftüsü Durmuş AYVAZ, öğrenci ve velilerin katıldığı tören ile başladı.

5 Temmuz itibarıyla başlayan Hafızlık Yaz Temel Eğitim Kursu ile hedeflenen beklentiler hakkında açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Durmuş AYVAZ, İl Müftülüğü olarak kendilerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getireceklerini ifade etti.

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN yaptığı konuşmalarında, örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesini, mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesinin amaçlandığını belirtti.

Hattat Hamdullah İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Bilal BAYSAL ise Projenin teknik konuları ile öğrenci velilerini ve diğer davetlileri bilgilendirmiş, 2021-2022 eğitim öğretim yılında da uygulanacak olan Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesinin hayırlara vesile olması dilek ve temennisinde bulundu.

05-07-202105-07-2021

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.