AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

02 Mart 2022 İtibariyle Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Olarak "KÜTÜPHANELER SENSİZ VE SESSİZ KALMASIN" Projesini" Başlattık. Her Hafta Farklı Bir Kütüphanedeki Etkinliğe Katılıyoruz.

02 Mart 2022 İtibariyle Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Olarak

                 Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Amasya ili genelindeki tüm kademe öğrencilerinin okuma alışkanlıklarını geliştirmek amacıyla Kütüphaneler Sensiz ve Sessiz Kalmasın Projesi'ni başlattık.

                 Bu proje ile okul kütüphanelerinin aktif şekilde kullanılması, okul kütüphanelerinin geliştirilmesi, öğrencilerin kitap okuma faaliyetleri içinde yer alarak kitap okumanın önemi hakkında farkındalık düzeylerinin artırılması, il geneli planlanan aktivitelerle eğitim kurumlarımızın eş zamanlı etkinlikler geliştirmesine katkı sağlanması gibi hedefler belirledik.

                 Projemiz kapsamında İl Müdürlüğümüz ve İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri kütüphanelerde etkinlikler düzenlemeye; okullarımız da kendi bünyelerinde planlamalar yaparak kütüphanelerinde söyleşi, müzik, yaratıcı drama, sergi vb. faaliyetleri yürütmeye devam ediyor.

                Okul Kütüphanelerinizde planladığınız farklı etkinlikler için Ar-ge birimiyle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.