AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşilırmak Ortaokulu Öğrencileri Şiir Dinletisi Düzenledi

Yeşilırmak Ortaokulu Öğrencileri Şiir Dinletisi Düzenledi

Yeşilırmak Ortaokulu öğrencileri ve Türkçe öğretmenleri Gülay İnceel önderliğinde kafiyeli Hüsran isimli şiir dinletisi düzenlendi. Rehberlik ve Araştırma Merkezi salonunda gerçekleşen etkinliğe milli eğitim şube müdürleri Uğur Başgül, okul müdürü Ayla Keskiner, Yeşilırmak Ortaokulu öğretmenleri, öğrencileri ve öğrenci velileri katıldı. 

Şiir dinletisi, Salim Deniz yönetimindeki bağlama kursuna devam eden öğrencilerimizin mini konseriyle başladı devamında ise ünlü şairlerimizin hasret ve hüsran temalı dokuz şiiri öğrencilerimizin yorumlarıyla seyircilerle buluşturuldu. Ünlü şairlerimizin duygu ve düşüncelerini yüreklerindeki heyecanla harmanlayan öğrencilerimizin performansı büyük beğeni topladı. Programda konuşan Yeşilırmak Ortaokulu Müdürü Ayla Keskiner, güzel Türkçemizin ifade gücünün zenginliğini bize yaşatan,hüsran ve hasreti bize hissettiren programı düzenleyen, öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Programın sonunda konuşan Şube Müdürü Uğur Başgül, Öğrencilerimizin okulda öğrendiklerini yaşamlarına taşımalarına fırsat veren, okuduklarını sayfalardan sahnelere taşıyan bu etkinliğin çok kıymetli olduğunu ifade etti. Kendisinin de bir kaç yıl önce mensubu olduğu okuluyla hasret gidermesini sağlayan etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

16-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.