AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Dr. Osman Varol, Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek çeşitli yarışmalarda Bölge 1.’si ve Türkiye 1.’si olan öğrencileri ödüllendirdi

Valimiz Sayın Dr. Osman Varol, Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek çeşitli yarışmalarda Bölge 1.’si ve Türkiye 1.’si olan öğrencileri ödüllendirdi

Valimiz Sayın Dr. Osman Varol, Amasya Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek "Gelecekteki Dünya" konulu karikatür yarışmasında Türkiye 1.’si olan Eren Can Zengin, “Çiftlikte Bir Gün" konulu resim yarışmasında Türkiye 1.’si olan Azra Akçay ve TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Proje Yarışması’nda Bölge 1.’si olan Oğulcan Akbaş ve Hakan Barış Pazar’ı ödüllendirdi. Valimize İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu eşlik etti. Valimiz Sayın Dr. Osman Varol öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 

Boyabat Kaymakamlığı tarafından Türkiye genelindeki ortaokullar arasında “Gelecekteki Dünya” konulu ulusal karikatür yarışması düzenlenmiştir. Yarışmanın amacı; dünyamızın ve insanlığın savaş, açlık, sağlık, çevre vb. alanlardaki ortak sorunlarına duyarlı çocuklarımızı ortak bir dil olan “karikatür dilinde” buluşturarak bu sorunlara dikkat çekmek, çözüm aramak ve bu konuda duyarlılık oluşturarak bir gelecek tasarımı ortaya koymaktır. 

Amasya Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Eren Can Zengin, "Gelecekteki Dünya" konulu karikatür yarışmasında 905 eser arasından Türkiye birincisi seçilmiştir. 

Alltech Türkiye tarafından düzenlenen "Çiftlikte Bir Gün" konulu ulusal resim yarışmasında öğrencimiz Azra Akçay, 7267 katılımcı arasından Türkiye birincisi seçilmiştir. Öğrencimize ödülü İzmir Gaziemir Fuar alanında düzenlenen 14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda verilmiştir. Ayrıca, öğrencimizin eseri Alltech standında hazırlanacak özel bir bölümde fuar süresince sergilenecektir. 

 

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından 25.02.2019 – 28.02.2019 tarihleri arasında yapılan TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda, Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Oğulcan Akbaş ve Hakan Barış Pazar yazılım alanında bölge 1.’si olarak ilimizi Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazandılar.

15-03-201915-03-201915-03-201915-03-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.