AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL Başkanlığında Merkez Ortaöğretim Öğretmenleri İle Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL Başkanlığında Merkez Ortaöğretim Öğretmenleri İle Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen Eğitim-Öğretim Değerlendirme Toplantısına Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL’un yanı İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ali BAHÇİVAN ve ilimiz merkez ilçe ortaöğretim öğretmenleri yer aldı. 

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ, ilimizin eğitim durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu ve Milli Eğitim Bakanlığımızın açıklamış olduğu “Vizyon Belgesi” hakkında genel bilgiler verdi. Ayrıca toplantıya katılımından dolayı Sayın Valimize ve Öğretmenlerimize teşekkürlerini iletti.

Sayın Valimiz toplantıda yaptığı konuşmasında şunlara değindi: “Geçtiğimiz gün Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk yeni eğitim rotasını açıkladı. Bu aslında toplumumuzun uzun zamandır beklediği ve arzuladığı bir durumdu. Ben de bu toplantıda eğitim-öğretim hakkında kendi düşüncelerimi sizlere aktarmak istiyorum. 

Bizler kamu yöneticileri olarak birçok alandan sorumluyuz. Ancak benim düşüncem bu hizmetlerden en önemlisinin eğitim-öğretim hizmeti olduğu yönünde. Dolayısıyla en önemli personel kitlemizin de öğretmenlerimiz olduğuna inanıyorum. Bunu bulunduğum her ortamda dile getiriyorum. Hatta bazen diğer alanlardan personelimiz bana gönül koyabiliyor ancak bu gerçeği değiştirmiyor. Çünkü öğretmenlerimizin ortaya koyacağı iyi hizmet ve bunun sonucunda alacağımız iyi yetişmiş bireyler, diğer bütün alanlara pozitif katkı olarak etki ediyor. 

Bu pencereden baktığımız zaman sizlerin ortaya koyacağınız hizmet, davranış ve tutum çok önemli bir hâl alıyor. Sizlerin sunduğu hizmet toplumun her kesimini ilgilendiriyor ve etkiliyor. Toplumdaki her haneye, her bireye ulaşan nadir hizmet kollarından bir tanesisiniz. Sizlerin elinde bulunan imkân da herkese nasip olmuyor çünkü sizler ülkemizin geleceğine etki edecek, hizmet edecek en büyük güce sahipsiniz.”           

 

Ardından öğretmenlerle birebir fikir alışverişinde ve değerlendirmelerde bulunuldu.

26-10-201826-10-201826-10-201826-10-201826-10-201826-10-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.