AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL Başkanlığında Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL Başkanlığında Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen Eğitim-Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısına Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL’un yanı İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ali BAHÇIVAN ve ilimiz genelindeki ilkokul öğretmenleri yer aldı. 

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ, ilimizin eğitim durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL yaptığı konuşmada şunlara değindi: “Elimizden geldiğince öğretmenlerimizle bizzat, birebir etkileşim kurmaya çalıştık. Bunların amacı birbirimizi daha iyi anlayabilmek ve benim ilimizin mülki amiri olarak eğitime verdiğim önem vesilesiyle, bu faaliyetleri nasıl daha iyi hale getirebiliriz, bunu bir sohbet havasında konuşarak değerlendirmektir. 

İlimizin üst düzey yöneticisi olarak kamu hizmetlerinin iyi ve etkili bir şekilde devam ettirilmesinden sorumluyum. Eğitim hizmeti de bunlardan bir tanesi. Ancak benim yönetim anlayışıma göre, bunu her fırsatta dile getirmekteyim, eğitim hizmeti en önemli kamu hizmetidir. Bunu şu sebeple dile getiriyorum, eğer eğitim hizmetini layıkıyla yerine getirebilirsek diğer hizmet alanlarındaki işimiz gerçekten kolaylaşıyor. 

Kamu olarak sunduğumuz en önemli hizmet eğitim hizmetiyse doğal olarak sizlerde en önemli personelimizsiniz. Ben böyle düşünüyorum. Ben sadece sizlerle bir arada olduğumda değil, bulunduğum her ortamda bunu dile getiriyorum. Çünkü bu hizmet sizler tarafından layıkıyla yerine getirilirse, bizim aşamayacağımız hiçbir problem yok. Buna canı gönülden inanıyorum. 

Bunu şu sebeple söylüyorum, burada en üst düzey yönetici olarak bulunduğum süre içerisinde, benim sizlere bakış açımı bilmenizin, sizlere faydalı olacağına inanıyorum. Gündelik yaşantınızın içerisinde belki yaptığınız işin başkaları tarafından fark edilmediğini düşünebilirsiniz. Benim eğitime, sizlere verdiğim önemi bilmenizi ve verdiğiniz çabaların farkında olduğumu bilmenizi istiyorum.” 

Ardından öğretmenlerle birebir fikir alışverişinde ve değerlendirmelerde bulunuldu.

 

03-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-2018 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.