AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL Başkanlığında Eğitim Öğretim Toplantısı Düzenlendi

Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL Başkanlığında Eğitim Öğretim Toplantısı Düzenlendi

 Merzifon Şehit Ahmet Özsoy İmam Hatip Anadolu Lisesi´nde düzenlenen toplantıya Sayın Valimizin yanı sıra Merzifon Kaymakamı Gürkan DEMİRKALE, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet YOZGAT, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

Toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, programa katılımlarından dolayı Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL ve öğretmenlere teşekkür etti.

 

Katıldığı toplantılarda eğitim-öğretimin önemine vurgu yapan Sayın Valimiz, yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Çok kıymetli öğretmen arkadaşlarım; öncelikle hepinizi saygı, sevgi ve muhabbet ile selamlıyorum. Bir süredir uygulamaya başladığımız, öğretmenlerimizle fikir alışverişinde bulunduğumuz buluşmalarımızın 3.sünü gerçekleştiriyoruz.

 

Kamuda sunduğumuz hizmetler içinde eğitim hizmetlerinin en önemli hizmet olduğunu düşünüyorum. Kamudaki tecrübelerimde buna gönülden inandım. Bunu mümkün olduğunca çalışmalarımıza yansıttık. Eğitim hizmeti kamu olarak sunduğumuz en önemli hizmet olunca doğal olarak sizler, öğretmenlerimiz, en önemli kamu personelisiniz.  Şunu tecrübe ettim ki; eğitimde işlerimiz layıkıyla yerine getirildiğinde diğer hizmet alanlarındaki işlerimizde çok kolaylaşıyor. Sizler iyi insan yetiştirdiğinizde kamu olarak yükümüz azalıyor. İyi insan yetiştirdiğinizde güvenlik hizmetlerimizin yükü azalıyor, bedenini tanıyan ve bedenine iyi bakan insanlar yetiştirdiğinizde sağlık hizmetlerimizin yükü azalıyor, birbirine saygılı insanlar yetiştirdiğinizde toplum daha ahenkli oluyor. İşin kökü aslında doğru ve iyi insan yetiştirmek.”

 

Toplantıya katılan öğretmenler eğitim-öğretim hakkında öneri, görüş ve düşüncelerini dile getirdiler.

 

Daha sonra Şehit Baş komiser Zeynep Sağır Kız İmam Hatip Ortaokulu Pansiyonunda öğrencilere yemek dağıtan Sayın Valimiz, öğrencilerle birlikte sıraya girerek yemek aldı. Öğrencilerle beraber yemek yiyerek onlarla sohbet etti.

 

 

22-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.